וובינר שאלות ותשובות במעגל: 09

מה בפרק

הפעם יש לנו 6 שאלות

1. איך פשוט להקפיד על אכילה בריאה - 6:00

"מטרתי להפסיק להיות בהבטחות, אלא פשוט להתחיל ולהקפיד לאכול בריא יותר ולא הרבה לא בריא ומעט בריא. שבעתי מהבטחות לעצמי ובלי יישומים." (יהודית)

2. ממרחים עשירים בחלבון מהצומח - 13:00

"מחפשת רעיונות לממרחים עשירים בחלבון מן הצומח מעבר לחומוס וטחינה, ממרח בוטנים, אשמח אם למישהי/ו יש כאן רעיונות ומתכונים." (ענבל)

3. שחררתי את הרסן ועליתי קילו... - 13:36

"אני רוצה לחלוק את הרגשות וההרגשות שלי בשבועיים האחרונים:
אני עוברת תהליך שבו אני מאפשרת לעצמי לאכול דברים שלא אכלתי המון זמן. קצת שחרור הרסן מבחינתי. קיבלתי קצת לגיטימציה משום מה מהתהליך על מנת להצליח להקשיב לגופי ולהתמיד. בדרך כלל אני  מאלה שנצמדים לתפריט ולא חורגים ממנו…כמובן שלאורך זמן זה לא מחזיק מעמד. מודה שעליתי קצת במשקל לפחות 1 ק"ג. לעומת זאת היום חוויתי שתי חוויות במהלך היום בהם הקשבתי למנגנון השובע שלי.

הגעתי לארוחת צהריים לא ממש רעבה כי אכלתי ארוחת בוקר קצת מאוחרת. היום "מרדתי" והזמנתי כריך עם רוסטביף מה שלא הרשיתי לעצמי מזה זמן רב ועדיין הייתה לי התלבטות בבוקר אם להחליף אותו בסלט עם חלבון שקצת מאסתי בהם. למרות שאני ממש אוהבת ירקות בכל צורה ובכל מצב הרגשתי שבא לי לגוון לעצמי.

התחלתי לאכול חצי כריך ושבעתי ממנו. החצי השני של הכריך ממש "קרץ" לי. הסתכלתי עליו והיה לי ממש קשה לוותר עליו. בסופו של דבר פתחתי את הכריך ואכלתי ממנו את הבשר והירק וכל השאר הושלך לפח. ואני ממש ממש אוהבת לחם.

אני חושבת שמגיעה לי קשת על השיחה שניהלתי עם רגשותיי. מה דעתכם? האם להתייחס גם לכישלון בבחירת הכריך במקום הארוחה הבריאה?"

4. למה עשיתי את זה? - 39:00

"לא ברור לי ממש ה"למה"…אולי הדאגה שלא יהיה אח"כ… וגם אני חייבת לסיים את האוכל. זה תמיד קורה גם כשיושבים במסעדה." (המשך, דינה)

5. למה עשיתי את זה? - 47:00

"אני מצדיעה לנדב ושכמותו, אבל השאלה היא אחרת: מצד אחד כדי להישאר באליפות חייבים להתאמן כל הזמן ולכן כבר 4 שנים נמצא באימון אתך ,אך מנגד עולה בי השאלה מתי הרגע של אדם לדעת שזו כבר דרך חיים ופועל באוטומט במה שקשור לתזונה? כנראה שזו בדיוק הבעיה שלי שאינני אלופה, ולא מגיעה לתואר האליפות ותמיד כמו אקורדיון עולה ויורדת." (יהודית)

6. לא לקזז אחרי אכילה מוגזמת - 50:50

"היה לי אתמול יום מאוד רגשי. המון כעס, המון עצב והמון אהבה. הייתי מותש בלילה מכל הרגשות ובמקביל עבדתי והתמודדתי עם שיגרת היום יום. אכלתי ארוחת בוקר טובה. ארוחת צהרים מלאה ועוד הרבה לחם לבן. ובערב אכלתי פירות. המשיך הלילה בסדנת ריקוד ואז מדורה ושירה. מצאתי את עצמי בשעה אחת עשרה מכין לי כעקרה של תפוח אדמה, אטריות אורז, טחינה ולחם לבן. ואכלתי כמעט הכל מול סרט.. הרגשתי מפוצץ. וזיהיתי את הבאסה שעלתה לי מהמעשה שלי. היום בבוקר אמרתי לעצמי, למה זה קרה לי ואיך אני יכול לשפר את דרך ההתמודדות שלי בסיטואציה חוזרת. רעיונות?"  (נדב)

צפו בוידאו

הקשיבו לקובץ השמע:

[powerpress]